Bugun...


Emine Ülker Tarhan yeni parti kurdu!
CHP'den istifa eden Emine Ülker Tarhan, yeni parti kurdu. Tarhan, Anadolu Partisi'nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi.

facebook-paylas
Tarih: 14-11-2014 15:01
Emine Ülker Tarhan yeni parti kurdu!

CHP'den "Yanlış ve zayıf politikaların parçası olmamak için büyük umutlarla geldiğim CHP’den istifa ediyorum" diyerek ayrılan Tarhan, saat 13:30'da İçişleri Bakanlığı'na yeni parti dilekçesini verdi.

PARTİ KURULUŞU SONRASI İLK AÇIKLAMA;

“TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRMAK İÇİN”
“Neden kurduk Anadolu Partisi’ni çünkü, ülkemizde bir umutsuzluk hakim. Bu umutsuzluğun aşılması gerekiyor. Ben umudun da Anadolu’da olduğuna inanıyorum. O yüzden Anadolu Partisi’ni kurduk.

Çünkü Anadolu bir milletin doğuş ve varoluş hikayesi. Çünkü Anadolu kültürlerin kaynaştığı ebedi yurdumuz. Çünkü Anadolu zulme karşı, işgale karşı direnişin kalesi. Çünkü Anadolu tertemiz insanların ülkesi ve biz odağına insanı koyduk, Türkiye’yi ayağa kaldırmak için Anadolu Partisi’ni kurduk. Uğurlu olsun diyorum, kademli olsun diyorum, adı gibi kadim olsun diyorum Anadolu Partisi, ANAPARTİ, ülkemize, ulusumuza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.”

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN, HER KESİMİNDEN İNSAN OLAĞANÜSTÜ İLGİ GÖSTERİYOR”
Tarhan gazetecilerin, “CHP’den ya da başka partilerden katılım olacak mı?” sorusuna üzerine de, “Başka partilerle ilgili bir yorum yapmak istemiyorum ama Türkiye’nin her yerinden, her kesiminden insan olağanüstü bir ilgi gösteriyor” dedi.


EMİNE ÜLKER TARHAN KİMDİR?
Bağımsız Ankara Milletvekili Tarhan’ın partisinin adı “Anadolu Partisi”... Parti, güneş ve ay çiçeğinden oluşan bir amblem kullanacak. Amblemdeki güneş, Anadolu ve umudu, ay çiçeği ise Trakya’yı sembolize ediyor. 

Yeni partiye 'Cumhuriyetçi Birlik Partisi' adının da düşünüldüğü ancak Anadolu Partisi isminde karar kılındığı öğrenildi. 

Tarhan, partiyi emekli Tuğamiral Türker Ertürk ve Maltepe eski Belediye Başkanı Mustafa Zengin ile birlikte kurdu.

Ertürk, 2010'da Harp Okulu Komutanıyken YAŞ'ta terfi ettirilmediği için istifa edip CHP'ye katılmıştı
Kaynak: (HÜRRİYET)YORUMLAR

 
09-08-2015 15:05:00
( ότι εκεί γεννήθηκε η θεά Άρτεμη, η θεά των δασών και του κυνηγιού για τους Αρχαίους Έλληνες, αλλά και ότι πρόκειται για τον τόπο από τον οποίο η Παναγία αναλήφθηκε στους Ουρανούς.)....ayto einai,apo anekathen oi tookuri meksena koliBa,ekanan mnimosino.re seis opoia petra kian sikosis stin tourkia Blepeis ELLADA:aytoi itan kai einai perastikoi apo ekei.

YORUM YAZ8 + 8 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI